Sık Sorulanlar

Vazer lipoliz ne kadar hızlı bir işlemdir.

Vazer lipoliz yapılan bölgenin yerine göre  değişiklik olmakla beraber, genellikle işlemden birkaç saat sonra hasta taburcu olabilir.Çok bölgeli ve yüksek hacimli  vazer lipoliz hastalarının genellikle yarısı bir gün hastanede kalır.

Kaç tedavi seansı yeterli olur?

Vazer lipoliz  tek seanslık bir uygulamadır. Nadiren ikinci seans gerekir.

Vazer lipoliz işlemi  konforlu mudurdur yoksa ağrılı mıdır?

Tatlı bir süpriz olarak vazer lipoliz işlemini ağrısız atlatabilirsiniz. Hastalar genellikle  işlem bölgesinde ısınma hissiyatı tarif ederler. Vazer lipoliz  teknolojisinde yağlar erirken gereksiz doku travması oluşmaz.

Vazer lipoliz sonrası sosyal hayata geri dönüş ne zaman olur?

Liposuction’nın aksine Vazer lipoliz sonrası çalışma hayatına erken dönülür. Cuma günü bölgesel vazer lipoliz yaptırıp pazartesi masa başı işe başlamak birçok hasta için olağandır. Kanül giriş yerindeki küçük sızı bir süre hissedilse de birkaç hafta sonra iyileşme tamamen sağlanır. Vazer lipoliz sonrasında kullanılan korse genellikle 3 hafta kullanılır. Korse mikrodelikleri sayesinde ağustos ayında bile rahatlıkla kullanılabilir.

Daha önce liposuction yaptıran  hastalar vazer lipoliz  yaptırabilir mi?

Klasik olarak liposuction sonrası gözlenen deri düzensizlikleri ve dalgalanmaları  tedavisinde vazer lipoliz iyi bir tercihtir. lazer teknolojisi düzensiz yağ yumrularını seçici olarak eriterek daha düz ve  yumuşak hale sokar.

Vazer lipoliz’in benim için doğru seçenek olduğunu nasıl anlayabilirim?

Doğru cevaba ulaşmak için doktorunuzdan randevu alın. Ancak fizik muayene sonrası size vazer lipolizin uygunluğu veya alternatif tedavi seçenekleri  hakkında kesin bilgi verilebilir.İdeal vazer lipoliz hastasının birkaç bölgede  az veya orta düzeyde bölgesel yağ fazlası vardır. Deri gevşekliğinin boyun, kol içi , bacak içi ve karın bölgesinde germe ameliyatı yapılmasını gerektirecek kadar çok olmaması gerekir.

Vazer lipoliz güvenli bir yöntem midir?

Tüm tedavi seçenekleri azda olsa risk taşır. Sizin için en önemli basamak bu tedaviye ne kadar uygun olduğunuzun belirlenmesi aşamasıdır.Vazer lipolizin ülkemize gelişi 9 yılı aştı . Yeni nesil lazerler ve vazer çok güçlüdür. Bu gücün uygun hastalarda kullanılması riskleri minimalize edecektir. Ayrıca vaser lipoliz, smart lipo ve slim lipo uygulamaları FDA denilen Amerika sağlık denetimi onayına sahiptirler.

Aşırı kilolu hastalarda vazer lipoliz faydalı olur mu?

Vazer lipoliz  bölgesel kilo artışlarında başvurduğumuz tedavi yöntemidir. Amacı kilo verdirmek değildir. Tabi ki  hastalar kilo da verirler ancak bu ana amaç değil ikincil kazançtır.Aşırı kilolu hasta tedavisinde vazer lipoliz muhakkak başvurulması gereken tedavi seçeneğidir ancak kombine tedavide hangi safhada uygulanacağına fizik muayene sonrası doktorunuz karar verecektir.

Vazer lipoliz sadece yağları mı etkiler?

Vazer lipoliz uygulandığında yağ hücresi zarı hasar görür ve  yağ hücre dışına sızar. Aynı zamanda cilt altı dokuda oluşan sınırlı termal hasar yeni kollejen oluşumunu tetikler. Ayrıca sınırlı termal hasar kılcal damarları etkisizleştirir ve sonucunda morluk oluşmaz.

Vazer lipoliz etkisi kalıcımıdır?

Yağ hücrelerinin sayısı ergenlikle birlikte sabitlenir ve artmaz. Lazer lipoliz sırasında yağ hücresi hem bütünlüğünü kaybetmekte hem de aspirasyonla sayısı azalmaktadır. Vazer lipolizde ise yağ hücresi canlılığını korur. Vazer lipoliz sonrası yapılan kolay ve zahmetsiz vakum aspirasyon sonuçu vücuttaki yağ hücresi sayısı azalır ve  aynı bölgede tekrar bölgesel kilo artışı mümkün olmaz.